KONTAKTOPLYSNINGER

Rudersdal Avis
Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby

Salg: 4590 8000
Redaktion: 7013 1100
Administration: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - fredag:
kl. 9.00 - 16.00
Lørdag lukket

 

UDEBLIVER AVISEN

Midtugeavisen bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!

 

 

KONTAKTOPLYSNINGER

E-mail adresser:
Annoncer: 
annoncer@rudersdalavis.dk
Redaktion: 
redaktion@rudersdalavis.dk

Ledelse:
Peter Trostmann. Markedsdirektør
peter.trostmann@pol.dk

Redaktion:
Lars Schmidt, Redaktør
Tlf: 4590 8198
lars.schmidt@lokalavisen.dk

Anne Dahl Kristensen.
Redaktionschef
Tlf: 4590 8156
anne.kristensen@lokalavisen.dk

Mikkel Brøgger Petersen, Journalist (Orlov)
Tlf: 3067 2805
mikkel.b.petersen@lokalavisen.dk

Pernille Borenhoff, Journalist
Tlf: 4590 8160
pernille.borenhoff@lokalavisen.dk

Signe Steffensen, Temaredaktør
Tlf: 4590 8158
signe.steffensen@lokalavisen.dk
 
Anders Dall
Tlf: 4590 8159 / mobil 3038 2828
anders.dall@lokalavisen.dk

Mikael Østergaard, freelance sport
Mobil: 2298 0011
mikael.oestergaard@lokalavisen.dk
 

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv-lyngby@lokalavisen.dk

Annoncer (Print & Digital):
Claus Ohrt. Markedschef
Tlf. 4590 8197
claus.ohrt@lokalavisen.dk

Bettina Guldager. Annoncechef
Tlf: 4590 8340
bettina.guldager@lokalavisen.dk

Tina Damgaard. Mediekonsulent
Tlf: 4590 8107
tina.damgaard@lokalavisen.dk

Stig Andersen. Mediekonsulent
Tlf: 4590 8041
stig.andersen@lokalavisen.dk

Vivian Ree. Mediekonsulent
Tlf: 4590 8177
vivian.ree@lokalavisen.dk


Ansv chefredaktør: Claus Krogh

FORRETNINGSBETINGELSER Læs her

 

DEADLINES

Rudersdal Avis: 

Redaktionelt stof:
fredag kl. 10.00
Korrekturannoncer:
onsdag kl. 16.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00