Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annoncer: annoncer@rudersdalavis.dk
Redaktion: redaktion@rudersdalavis.dk

Ledelse:
Jacob Røen Kaspersen, Markedschef Sjælland Øst
jacob.kaspersen@lokalavisen.dk

Redaktion:
Lars Schmidt, Områderedaktør
lars.schmidt@lokalavisen.dk

Signe Steffensen, temaredaktør
Tlf: 4590 8158
signe.steffensen@lokalavisen.dk

Anne Dahl Kristensen, Redaktør
Tlf: 4590 8156
anne.kristensen@lokalavisen.dk

Thomas Schiermacher, journalist
Tlf: 4590 8159
thomas.schiermacher@lokalavisen.dk

Thomas Lesly Rasmussen
Freelance sport Birkerød
Mobil: 4092 8892
tler@dbusjaelland.dk

Annoncer:
Bettina Guldager, salgschef
Tlf: 4590 8340
bettina.guldager@lokalavisen.dk

Tina Damgaard, mediekonsulent
Tlf: 4590 8107
tina.damgaard@lokalavisen.dk

Stig Andersen, mediekonsulent
Tlf. 4590 8041
stig.andersen@lokalavisen.dk

Vivian Ree, mediekonsulent
Tlf: 4590 8177
vivian.ree@lokalavisen.dk

Jan Østerling, mediekonsulent
Tlf: 4590 8183
jan.oesterling@lokalavisen.dk

Kaspar L. Bundgaard, mediekonsulent
Tlf: 4590 8164
kaspar.l.bundgaard@lokalavisen.dk

Inge Nøhr, freelance
Tlf: 4590 8165
inge.noehr@lokalavisen.dk

Rikke Reipur, salgskoordinator
Tlf: 4590 8101
rikke.reipur@lokalavisen.dk

Birgitte Andersen, salgskoordinator
Tlf: 4590 8169
birgitte.andersen@lokalavisen.dk

Online annoncering:
Maj-Britt Hildebrandt - Key Account
Tlf: 4590 8051
m.hildebrandt@pola.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Rudersdal Avis
Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby

Salg: 4590 8000
Redaktion: 7013 1100
Administration: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - fredag:
kl. 9.00 - 16.00
Lørdag lukket
Deadlines
Rudersdal Avis: 

Redaktionelt stof:
fredag kl. 10.00
Korrekturannoncer:
onsdag kl. 16.00
Privatannoncer (til lykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00
Prisliste
Forsiden netop nu
ANNONCER
Se flere
Politiken
Seneste nyt
Ekstra Bladet
Seneste nyt
Jyllands-Posten
Seneste nyt